ХЕРСОН. ГРОМАДА. ІНІЦІАТИВА

Портал суспільних знань і дій для розвитку Херсонщини

gerb_sity

Місто

gerb_region

Область

search_icon
 

Вибори та результати

Поміркуємо над кандидатами

Владлен Гірін

Другий раз у «перший клас»

Владлен Гірін другий раз хоче попасти на перше місце в міській ієрархії. Напевне, багатьом херсонцям запам’яталась його передвиборча кампанія 2006 року. Тоді місто вперше почуло про бізнесмена Гіріна, який хоче стати мером міста. Але, незважаючи на велику кількість бігбордів, на створення громадської організації «За чесну владу», проплачені активісти якої сиділи в палатках та розхажували у жилетках з логотипом – слоганом «За чесну владу!», роздаючи агітаційні матеріали, на розповсюдження безкоштовної газети і т. д. і т.і., херсонці вдруге довірили управляти містом Володимирові Сальдо.

Сьогодні місто відчуває дежавю. Знову відродилась організація «За чесну владу», про яку нічого не було чути майже чотири роки. Знову херсонцям розносять однойменну газету, в якій Владлен Гірін розповідає, як можна вирішити проблеми міста. Знову ми чуємо про подарунки, які робить Владлен Наумович виборцям: колективам медустанов - обладнання, мешканцям домів – лічильники, дітлахам (їхнім батькам) - дитячі майданчики …

І знову постають одні і ті самі сакраментальні питання: чому подарунки тільки перед виборами, де був бізнесмен – гуманіст всі ці чотири роки, чому активність громадської організації тільки в передвиборчий період?

Створення сурогатних громадських організацій – технологія для старту в політику

Звичайно, терміну «сурогатна» громадська організація не існує в управлінні юстиції, яке реєструє громадські організації. Громадські організації можуть бути міськими, обласними, всеукраїнськими, дитячими, молодіжними і т.і. Але сурогатні громадські організації, все ж таки, існуюють І головною їх ознакою є те, що вся їхня діяльність крутиться навколо імені однієї особи, яка хоче стати політиком того чи іншого рівня. Неможливо собі уявити звичайну реальну громадську організацію, в якій би все було направлено на підтримку культу особистості лідера і яка б займалася безперервно його піаром.

Але, напевне, багатьом суперникам В. Сальдо не дає спокою успішний приклад його команди, яка, практично, першою у нашому місці застосувала цю технологію - створення громадської організації під вибори. Командою Володимира Сальдо в 2002 році була створена громадська організація «Наше місто – наш дім», яка позиціонувала свого лідера, як господарника, що наведе лад у спільному домі – Херсоні. Ця ідея, тоді спрацювала позитивно – В Сальдо став мером міста. А організація з тих пір ледве животіє. Хоча назвати цю організацією сурогатною, в повному сенсі цього слова, не можна. Вона, так би мовити провладна і привладна.

Багато з тих, хто пішов цією стезею після Сальдо – створення громадських організацій, громадських об'єднань тощо під вибори, активно експлуатують цю технологію, зробивши ставку на сурогатні, в тій чи іншій мірі, громадські організації. На знаменах таких організацій - їхні лідери, у добрих справах таких організацій - піар - головний компонент.

Але громадська організація «За чесну владу», Владлена Гіріна – безперечний рекордсмен серед таких організацій. На сайті організації саме Владлен Гірін - головний герой всього і вся, немає ні команди, ні програми, ні навіть, хоча б якихось контактів, щоб прихильники мали можливість приєднатися до її активної діяльності. Бізнесу чужі

Чи є успішність у бізнесі запорукою успішності в управлінні містом?

В. Гірін головним аргументом, який дає йому право претендувати на посаду міського голови, вважає свій успіх у бізнесі. Він часто повторює, що створив бізнес з нуля і зараз очолює роботу близько двух тисяч чоловік. Це дійсно так. І, безперечно, успішність у бізнесі є добрим підгрунтям для управлінця будь якого рангу. Але місто - це складна соціосистема, яка потребує і командного управління, і професіоналізму цієї команди, і вміння приймати вірні рішення, і знаходити консенсус, і рахуватися з думкою громади, і мати вплив на неї та ще багато інших складових. Чи по плечу В. Гіріну всі ці завдання, можна відповісти, тільки поставивши реальний експеримент. Але ставити такий експеримент на цілих чотири (пять? років) можна тільки дуже ретельно зваживши всі за та проти.

Нещодавно Владлен Наумович почав розповсюджувати свою програму. В ній багато важливих для громади справ і хочеться побажати, щоб В. Гірін докладав зусиль до її виконання або хоча б до лобіювання свого бачення вирішення актуальних проблем, незалежно від того, чи стане він міським головою.

СВОТ аналіз для громади рішення про обрання В. Гіріна міським головою (пропозиції для роздумів)

Сильні сторони:

• Успішний бізнесмен

• Є програма розвитку міста і бачення механізмів вирішення актуальних проблем

Слабкі сторони:

• Відсутність досвіду роботи в системі місцевого самоврядування

• Відсутність професійної команди

• Підміна відносин з громадськістю створенням власної сурогатної організації

Можливості

• Реалізація програми здвине з мертвої точки вирішення питань в найбільш багатостраждальних сферах: водопостачання, каналізації, сміттєпреробки тощо та сприятиме залученню інвестицій в комунальну сферу

• Увага до розвитку малого, середнього та великого бізнесу сприятиме залученню інвестицій і підвищенню конкурентноспроможності міста

• Розвиток співпраці з громадськістю та науковою спільнотою дасть можливість залучити наявний потенціал до вирішення актуальних місцевих проблем

Загрози

• Переоцінка власних можливостей

• Команда може виявитись не здатною до ефективного управління містом

• Культивування декоративної демократії

• Лобіювання власних бізнес інтересів

A. Парфьонова, голова громадської організації "Розвиток"