ХЕРСОН. ГРОМАДА. ІНІЦІАТИВА

Портал суспільних знань і дій для розвитку Херсонщини

gerb_sity

Місто

gerb_region

Область

search_icon
 

Поточні проекти громадських організацій

Звіт про роботу Херсонського обласного Кризового центру

соціально-психологічної допомоги жінкам (Притулок).

Директор Кризового Центру -- Людмила Кумпан

У 2006 році робота виконувалась відповідно до Положення про Херсонський обласний Кризовий центр (Притулок) соціально - психологічної допомоги жінкам, які постраждали від насильства та торгівлі людьми.

Відповідно до Положення основною метою діяльності Центру є надання психологічної, юридичної, інформаційної допомоги жінкам, які знаходяться в кризовій ситуації, зазнали різних форм насилля.

Функціями Центру є :

  • надання притулку для тимчасового перебування жінкам, що потрапили в екстримальні, кризові ситуації, а також потерпіли від насильства в сім’ї;
  • проведення індивідуального психологічного консультування клієнтів;
  • скеровування до медичних установ жінок, які зазнали насилля, потрапили в несприятливі життєві ситуації, спрямована на відновлення морального, фізичного, психічного стану сім’ї в цілому та окремих її членів;
  • надання інформаційних, юридичних, психологічних послуг у подоланні сімейних конфліктів, кризових станів, які можуть виникати внаслідок розлучень, тяжких захворювань, різних видів сімейного насильства;
  • при необхідності направлення клієнтів у відповідні заклади та установи, що допоможуть у вирішенні проблеми клієнта.

Директором (яка є також і психологом Притулку) здійснювався прийом жінок, потерпілих від насильства, а також жінок, які знаходяться у кризовому стані. Психологом, соціальним працівником (вона ж менеджер), юристом Кризового Центру (Притулку) надана допомога 43 жінкам (Фахівці працювали на волонтерських засадах).

Жінки отримали:

  • консультації психолога – 43 жінки;
  • юридичні консультації – 232 жінки;
  • поселені до Притулку – 11 жінок (+1 дитина 1,5 роки), всього було 12 осіб;
  • мали бажання поселитися до Притулку – 8 жінок.

    Цим жінкам, як і всім іншим, було запропоновано відвідати лікарні і принести довідки від лікаря терапевта про відсутність інфекційних захворювань, довідки з психоневрологічного та наркологічного диспансерів про відсутність на обліку, довідки від гінеколога про відсутність венеричних захворювань (ВІЛ/СНІД та інших). Було домовлено про зустріч та поселення їх до Притулку, але вони не прийшли;

  • відмовлено у поселенні 1 жінці, 28 років, яка прийшла на підпитку;
  • для отримання додаткових консультацій в інших установах направлено 26 жінок.

    Наприклад, до центру зайнятості для обліку з приводу працевлаштування; до міського та обласного центрів соціальних служб для молоді, до міліції тощо.

  • соціальні консультації – 14 жінок.

    Наприклад, жінка 48 років, прийшла з дочкою 20 років. Жінка розповіла, що її онучку двох років забрали без їх відома до дитячого будинку – «Прийшли додому двері зламані, прабабуся плаче, дитини не має. Ми ходили до тієї установи, що цим займається та нам сказали що не віддадуть, тому що ми вживаємо алкогольні напої, дитина голодна. Але це не так, ми працюємо на полях, дитина завжди нагодована. Так, нам не вистачає грошей на сплату за світло, газ, але за дитиною ми доглядаємо». Жінок направлено до прокуратори та обласного центру соціальних служб для молоді.

1 жінку 24 років довелося виселити з Притулку, тому що вона порушила правило конфіденційності. Про конфіденційність знаходження Притулку попереджається кожна жінка (усно та підписує угоду), яка туди потрапляє. Пішла до магазину, а повертаючись почала розпитувати де тут Притулок для жінок. Потім сусіди здивовано цікавилися «що це було?...».

Директор Кризового Центру (Притулку) надавала консультації (за телефоном) працівникам центрів соціальних служб для молоді з п'яти районів Херсонської області з питань:

  • надання соціальної допомоги жінкам, потерпілим від насильства в сім’ї;
  • роботи з оточенням потерпілої;
  • психологічного консультування потерпілих;
  • роз’яснення функцій, можливостей та обмежень Кризового Центру (Притулку).

У 2006 році приділена особлива увага навчанню фахівців центрів соціальних служб для молоді, служб у справах неповнолітніх, відділів у справах сім’ї та молоді. Навчання проходило за темою «Принципи роботи з потерпілими від насильства в сім’ї (жертвами), кривдниками (тиран) та населенням».